Skip to Content

Hvězdná jména na MS 2019

Closed
by 27 dubna, 2023 Sport

Jevgenij Malkin – Po neúspěšně zakončené sezoně a výprasku 0:4 na zápasy od New York Islanders v prvním kole Stanleyova poháru, se do služeb týmu Ruska přihlásil hvězdný útočník působící v Pittsburghu. Po pro něj průměrné sezoně, kde získal celkem 72 kanadských bodů za 21 branek a 51 nahrávek, půjde nejspíše o pokus spravit si náladu pokusem získat zlatou medaili ze šampionátu. Letos totiž skončil Malkin až na 48. místě tabulky produktivity, na což není úplně zvyklý, ale musíme brát také v potaz, že byl nějakou dobu zraněný.

hokejisti na střídačce 

Henrik Lundqvist – Další sezona uběhla a New York Rangers opět absentují ve vyřazovacích bojích o Stanley Cup. Možná i toto byl opětovný impuls pro dnes již hrající legendu hájící branku švédů, aby se připojil a pomohl týmu k dosažení zlatého hattricku. Brankářskou dvojici bude tvořit společně s nejlepším švédským brankářem této sezony Jacobem Markströmem z Vancouveru Canucks. Švédsko prozatím čítá 13 posil z NHL a vypadá to, že to se získáním třetí zlaté medaile v řadě (což se doteď povedlo pouze českému národnímu týmu) myslí opravdu vážně.

 spotihráči hokeje

Leon Draisaitl – Životní sezona pro tohoto mladého Němce skončila zklamáním v podobě nepostupu jeho Edmontonu Oilers a konci sezony již po základní částí. Co na tom, že on sám získal 105 kanadských bodů a byl druhým nejlepším střelcem s 50 góly, když se opět nepovedlo po hlavně psychicky náročné sezoně, kde se měnilo vedení organizace, hlavní trenér apod., neporařilo prodloužit si sezonu boji o Stanley Cup. Pro Německý tým je to největší možná posila, kterou mohl získat a doplní ho ještě talentovaný útočník z Chicaga Dominik Kahun, který má kořeny v České republice. Bude to tedy znamenat, že letos se musí počítat i s týmem Německa, hlavně po tom, co poslední roky předváděli bez zvučných jmen, nyní jich pár mají a bude to, zdá se, celkem silný výběr našich sousedů.

Previous
Next