Skip to Content

3 tipy kam vyrazit na Arabském poloostrově

Closed
by 17 června, 2018 Krása


Když někomu řekneme cokoliv o Arabském poloostrově, každému se vybaví autokratická Saudská Arábie nebo supermoderní velkoměsto Dubaj. Jenže mezi Dubají a Mekkou se nachází mnoho krásných historických památek a přírodních rezervací. A pokud se bojíte o svojí bezpečnost, tak to je na tomto poloostrově už dávno tabu, všechny tyto tři země totiž patří dlouhodobě k zemím s nejmenší kriminalitou na světě.
ulice v kataru.jpg


Katar


Jedna z nejbohatších a zároveň nejmenších zemí na světě, která se může pyšnit jednak obrovskými zásoby ropy, ale i dlouho vládnoucí rodinou Sání, která zde panuje od poloviny devatenáctého století. Navíc se zde bude v roce 2022 pořádat i fotbalové Mistrovství světa. Město je lákavé takřka pro všechny druhy turistů, pro milovníky nočního života a moderních měst je zde metropole Dauhá, která ale uspokojí i milovníky starých arabských památek. Pro milovníky turistiky je tu například Khawr al Udayd (moře uprostřed pouště).
burdž chalífa.jpg


Spojené arabské emiráty


Spojené arabské emiráty (krátce SAE) je federací sedmi konstitutivních emirátů, která nabízí nejen světoznámou Dubaj, ale i Abu Dhabi, které je bohatší a mnohem rozlehlejší než Dubaj. Obě tyto města Vás uchvátí svojí velikostí a bohatstvím, ale například i tím, že rodilého Araba jen tak nepotkáte. Ptáte se proč? Původní obyvatelé totiž tvoří zhruba jen 20% populace, takže v restauraci nebo v jednom ze superobchoďáků Vás nejspíše obslouží někdo z Indie či Bangladéše.
velbloud v noci.jpg


Omán


Na rozdíl od Kataru či Spojených arabských emirátů zde nenalezneme tolik přepychu. Ale co tato země ztrácí na svém ropném bohatství, dohání tím přírodním. Nejenže Vám nabízí několik ohromujících turistických cest v pohoří Hadžár, ale i nespočet horolezeckých stěn a ferrat. Kraj je vhodný i pro milovníky cyklistiky, kteří mají v oblibě především horskou variantu kola. Mimo jiné zde je i mnoho míst pro surfování, šnorchlování nebo potápění. Fanoušek historie si zde taktéž přijde na svoje.

Previous
Next