Skip to Content

Kterým sportem se nejlépe hubne

Closed
by 27 dubna, 2023 Sport

Sport – to je osvědčený recept na spalování kalorií, snižování tělesné hmotnosti a celkovou pohodu těla. Jaký druh pohybu zvolit, abyste se cítili dobře, bavilo vás to a ještě jste spálili co nejvíce kalorií? Některé sporty dokážou redukovat váhu více než jiné. Základem je ale především vaše výdrž, protože ani ten nejúčinnější sport vám nepomůže jednorázově, i když cvičíte intenzivně. Proto byste si měli především zvolit sport, který vás bude bavit a dokážete u něj vydržet. Vybírejte také podle vlastní kondice, věku a hmotnosti. Začínat byste vždy měl pozvolna a postupně přidávat pohybu i intenzitu.

1.       BĚH A CHŮZE
Pokud nemáte kondici nebo trpíte nadváhou, je ideální začít chůzí. Tu můžete zařadit do každodenního programu. Chodit byste měli 3x týdně pět kilometrů. Po čase zjistíte, že můžete chodit svižněji či přejít do běhu. Tempo si vždy udržujte takové, abyste mohli při běhání mluvit. Za hodinu můžete spálit až 1000 kalorií.

2.       SKÁKÁNÍ
Poskakováním můžete spálit hodně tuku za krátký čas a ještě si skvěle vytvarujete postavu a zlepšíte kondici. Kdo má trampolínu nebo švihadlo, může začít třeba hned. Cvičit byste měli třikrát týdně alespoň hodinu.

3.       BRUSLENÍ
Jízda na bruslích vám pěkně zpevní zadeček i bříško. Během bruslení spálíte asi 800 kalorií za hodinu. Pokud máte problémy se zády, tento sport byste raději volit neměli. Než na brusle vyrazíte, nezapomeňte si opatřit chrániče a helmu.

4.       TENIS
Tento elegantní a vznešený sport vás zbaví až 3000 kalorií za hodinu. Navíc si skvěle zvýšíte kondici a posílíte svaly na rukách i nohách.

5.       TANEC
Za hodinu můžete protančit střevíce a spálit až 2000 kalorií. Tanec navíc skvěle tvaruje postavu a posiluje kondici, a navíc získáte lepší držení těla. Vybrat si můžete sami, kterému tanci se budete věnovat. I zde platí, že čím rychlejší a pohybově náročnější tanec zvolíte, tím rychleji půjdou kila dolů.

Previous
Next