Skip to Content

Koberec jako šperk interiéru

Closed
by 18 února, 2020 Podnikání

Také uvažujete o tom, že si pořídíte nějaký nový krásný koberec? Co třeba „peršan“? Ano, jedná se o koberec dražší, ovšem je to mezi koberci klenot, který náš interiér hodně promění a „pozvedne“. Nemusí být ani moc velký. Můžeme zvolit některý hezký menší kousek. I takový je hodně dobrou investicí a jeho hodnota s časem roste. Ovšem je potřeba vědět, kde takový koberec kupovat. A samozřejmě také to, jak se o něj starat, aby nám domov zkrášloval dlouhá léta. Třeba rozsáhlejší čistění koberců takto vysoké kvality řemeslného zpracování a přírodních materiálů necháváme určitě profesionálům.orientální koberec

Nejluxusnější umí Íránci
Nejkvalitnější peršany vyrábí tradičně v Íránu. Kvalita se posuzuje podle počtu uzlíků na metr čtvereční výrobku. Ty skutečně luxusní jich mají asi 800 tisíc! K výrobě se používá jen nejkvalitnějších přírodních vláken. Jsou získávána z vlny kašmírských koz, ovčí vlny a také velbloudí srsti (tu používali z nedostatku jiných materiálů tradičně Nomádi). Dále se používá hedvábí, bavlna, len juta či konopí.

Na nákup nejlépe osobně!
Nakupovat takové zboží, jako je perský koberec, to není záležitost několika minut. Musíme jí věnovat nejen dost peněz, ale také hodně času a pozornosti! Vyrazíme na nákup osobně, peršen je potřeba vidět „naživo“. Navštívíme nějaký specializovaný ověřený obchod. V takovém nám zaručí kvalitu koberce i kvalitu odborného personálu. Obchodník, který své práci rozumí, nás nechá koberec prohlédnout na denním světle, i dál od oken. Zeptá se, kam ho chceme doma umístit. Bude ho zajímat jakému vzoru dáváme přednost. Zda preferujeme klasický nebo chceme zkusit něco moderního. Ani v moderním interiéru se nemusíme obávat klasiky. Někdy jde o spojení, jehož výsledek vypadá skutečně moc hezky!
perský koberec klasického vzoru
Poskytujeme mu kvalitní péči!
Kvalitní koberec si zaslouží také kvalitní péči. Alespoň jednou týdně ho vysáváme. Ale nikdy na údržbu peršanu nepoužíváme k vysavači funkci klepače a rotační kartáč! Můžou vytrhat vlákna a poškodit ho. Tyto koberce mají výhodu, že špatně nasávají tekutiny. Když ho ovšem polijeme, co nejrychleji ho vysušíme bavlněnou utěrkou, abychom předešli tvorbě skvrn. K čistění používáme pouze přípravky, které jsou na tyto koberce speciálně určeny. A úklidovou „generálku“ nebo opravu necháme odborné firmě!

Previous
Next