Skip to Content

Jídelní židle

Closed
by 17 července, 2019 Produkty

Při zařizování kuchyně, jako celkové místnosti, se jistě i vy snažíte promyslet vše tak, aby bylo vše naprosto perfektní. Určitě si také přejete, aby vše vypadalo naprosto dokonale. Něco takového se týká dokonce i kuchyňských židlí, které rozhodně nesmí chybět. Myslete ale na to, že v úvahu je potřeba vzít i jiné věci. Nejen design. Nejdůležitější ze všeho totiž je, aby se vám sedělo co nejpohodlněji vůbec. Na něco takového má vliv spousta věcí. Na některé z nich se dnes podíváme.

designové židle

Velkou roli hraje například tvar. Když se člověk totiž pořádně nají, je pro něj lepší, když sedí na židli, která má podsedák mírně skloněný směrem dozadu. Díky tomu si na ní člověk nestlačuje žaludek.

Svou roli sehrává i prostor v kuchyni. Asi si do panelákového domu nepořídíte masivní jídelní židle . V prostoru by zabíraly hodně místa. Něco takového se spíše hodí do velkých kuchyní, které je možné vidět v rodinných domech. Menší prostory, ať už chcete nebo ne, si prostě žádají lehkost a nejlépe také přenosné židle. Mohou být z materiálu, jako je plast nebo dřevo.

Je mnohem lepší, pokud židle vybíráte v kamenném obchodě. Už jen z toho důvodu, že máte možnost si je vyzkoušet.

Možná si teď říkáte, jaká je vlastně optimální velikost židlí. Jestli je něco, co je potřeba vzít v úvahu, pak je to výška a také váha členů rodiny. Nejlepší je ale míra okolo 450 mm. Výška opěradla u vámi zvolené židle, by měla být vysoká do úrovně lopatek.
kuchyňské židle

Pamatujte, že je potřeba, aby kuchyňské židle ladily s vaším kuchyňským stolem. Nemusí se jednat o stejnou sadu, jak si někteří mohou myslet. Stejné nemusí být dokonce ani všechny židle u stolu. Jedna židle, která bude jako černá ovce, může stolu dodat šmrnc.

Pokud se vám líbí rustikální styl, pak se nebojte nakupovat v antiku, kde je možné narazit na zajímavé kousky, které vaši kuchyni obzvláštní. Rozhodně na tom není nic špatného. Ba naopak. Buďte originální a nebojte se toho.

Previous
Next