Skip to Content

Co oblékáme na sport

Closed
by 15 srpna, 2019 Móda

Při každém sportu se cítíme lépe a přináší nám ještě větší radost, když nám to zároveň také sluší! V dnešní době si můžeme vybrat z opravdu velké nabídky oblečení „sportovní módy“ pro muže, ženy i děti. K dispozici jsou kousky různých materiálů, barev, střihů, značek a ceny. Jeden kousek oblečení pro sportovní aktivity je ovšem určen jen ženám. Ano, je to podprsenka! I když je docela malá, její výběr je pro pohodlí sportovkyň velký! Také při sportu nezapomínáme (to samozřejmě všichni) na vhodné obutí. Špatně zvolená obuv mám může při sportování „pěkně zavařit“! Na co se při nakupování sportovní garderóby zaměříme?
muž v tělocvičně drží závaží
Materiál nejlépe funkční
To, co máme při cvičení na sobě, má naše tělo nejen chránit před prochladnutím. Dnešní technologie umožňují vyrobit oblečení, které nás v zimě zahřeje, ač je tenké. Které v horku ochladí, nepřekáží v žádném pohybu, dobře odvádí vlhkost a likviduje bakterie. A navíc se jednoduše čistí a pere! Jen si musíme vybrat na každý druh sportu to pravé. Důležité je, kde budeme cvičit, a také intenzita jakou se do toho „opřeme“! Samozřejmě jinak se oblékneme do posilovny, jinak na běhání v přírodě. A jinak na lekci jógy na pláži!
žena cvičí jógu
Velikost, komprese a opora
Na cedulkách výrobců věnujeme pozornost nejen číslům a písmenům označujícím velikost, ale i těm, která označují míru komprese (například podkolenky a legíny). U sportovních podprsenek by se dámy měly zaměřit na míru podpory, kterou poskytují. Jen ta dobře vybraná zajistí, že cvičení bude pohodlné!

Pozor na boty
Jak dovedou potrápit například malé, těsné botky, to znají mnozí z nás i mimo sportoviště. Špatně zvolená velikost a tvar bot se umí postarat o velmi nepříjemné bolestivé puchýře a otlaky. Při sportu se nohy také více potí a dostávají se do „extrémnějších“ pozic. Pokud je boty správně nechrání, může dojít ke zbytečnému (často taky dost vážnému) zranění! Na nákup sportovní obuvi vyrážíme opravdu jen do specializovaných obchodů, kde mají kvalitní a s výběrem i dobře poradí! V klidu a pořádně si je tam vyzkoušíme!

Previous
Next