Skip to Content

Astia.cz

Magazín plný zajímavých informací

Když milujete víno

Když milujete víno

Closed
by Srpen 5, 2018 Produkty


Máte rádi víno? Víno je nápoj do každého počasí a pro každou příležitost. V dávných dobách s ním zředěný s vodou zaháněli žízeň a i dnes si ho rádi dopřáváme. V létě nás osvěží v podobě vinného střiku, v zimě si dopřejeme pro změnu víno svařené. Hodí se pro každou příležitost. Luxusní vína se hodí na nóbl akce, stolní vína se hodí na sousedské setkání při sobotní kanastě. Ale neklesejte hluboko, i stolní víno by mělo být kvalitní.
víno u krbu

Pokud odpovíte ano, máme rádi víno, dáme v záloze hned druhou otázku. Pořídili jste si domácí vinotéku?? Pokud je odpověď záporná tak rozhodně nejste žádní skuteční milovníci vína. Víno je nápoj bohů a jako takové rozhodně vyžaduje specifické zacházení.

víno na tácu 

Bez domácí vinotéky se neobejdete

Domácí vinotéka by měla představovat nutnost, pro každého milovníka vína. Její pořízení byste měli ovšem rozhodně konzultovat s odborníky. Například jinou teplotu skladování vyžaduje víno bílé, růžové či červené. Buď si teď musíte pořídit vinotéku pro každý druh vína, nebo si musíte pořídit vinotéky kombinované. Pracují na podobném principu jako chladničky a mrazničky, jen jsou tiché a jedou na úsporný režim. Mohou být vinotéky vestavěné nebo volně stojící. Velmi důležité je, aby nedocházelo k pronikání slunečních paprsků, což na kvalitu vína má špatný vliv. Ne nadarmo se vína skladují ve sklepech, kde se jim ta báječně daří.

Ovšem nejsou to jen domácí vinotéky, je to celá řada příslušenství, které byste jako zasloužilí vinaři měli mít k dispozici.
vinná réva na keři

V oblasti someliérství je samozřejmě zapotřebí se také vzdělávat. Proto v domácnosti každého someliéra najdete malou knihovnu na téma vína. Není to jen znalost jednotlivých odrůd, ale také vinařských regionů v rámci celého světa. Schválně, které jsou nejvýznamnější vinařské oblastí v Jižní Americe. Nejsou to jen knihy, je to také vzdělávání v rámci různých kurzů, kde si lidé předávají zkušenosti.

" "

Když milujete víno
Ohodnoťte příspěvek
Previous
Next